Usługi kominiarskie – Katowice i okolice

Świadczymy kompleksowe usługi kominiarskie w Katowicach i okolicznych miejscowościach. Posiadamy wieloletnie doświadczenie i kwalifikacje w tym zakresie, a także odpowiednie zezwolenia i uprawnienia, dzięki czemu możemy zagwarantować pełen profesjonalizm i rzetelność przeprowadzanych prac.

I. Czyszczenie komina

Wykonujemy staranne i skuteczne czyszczenie kominów za pomocą odpowiednich narzędzi. Zazwyczaj dokładne usunięcie sadzy, smoły i pyłów wymaga naprzemiennego oczyszczania przewodu od dołu i z góry. Osoba niezajmująca się tego rodzaju zadaniami na co dzień nie poradzi sobie z efektywnym czyszczeniem, dlatego też warto wezwać do tego zadania specjalistę. Doświadczony kominiarz z Komin-Max znakomicie sobie z tym poradzi, a także wskaże ewentualne zagrożenia i usterki, które należy jak najszybciej naprawić.

II. Naprawa komina

W celu naprawy komina stosujemy zazwyczaj metodę szlamowania, czyli pokrycia przewodu specjalną masą żaroodporną po jego wcześniejszym dokładnym oczyszczeniu. Masa ta pozwala na zwiększenie trwałości i żywotności komina, a także zapobiega nadmiernemu osadzaniu się w nim sadzy, smoły i innych zanieczyszczeń.

III. Przegląd kominiarski

Realizujemy również okresowe przeglądy kominiarskie w Katowicach, pozwalające na szczegółowe sprawdzenie drożności i funkcjonalności instalacji wentylacyjnej i systemu odprowadzania spalin.

IV. Przegląd gazowy

Wykonujemy przeglądy gazowe, w ramach których szczegółowo kontrolujemy szczelność instalacji i kotłów gazowych. Sprawdzamy, czy nie wydostaje się z nich np. tlenek węgla.

V. Wkłady kominowe

Zajmujemy się również fachowym montażem wkładów kominowych. Mocujemy jedynie produkty od sprawdzonych, wysokiej klasy producentów.

VI. Odbiór kominiarski

Świadczymy usługi odbiorów kominiarskich w budynkach jednorodzinnych, a także wielomieszkaniowych i innego rodzaju. Sprawdzamy zgodność wykonanej infrastruktury kominowej z tą zawartą w projekcie.

VII. Opinie kominiarskie

Wydajemy profesjonalne opinie kominiarskie, po wcześniejszym szczegółowym sprawdzeniu m.in. stanu technicznego, drożności czy szczelności instalacji.

VIII. Montaż Alufol

Nasza firma oferuje skuteczne i kompleksowe montowanie wkładów Alufol. Zapewniamy pełen profesjonalizm usług montażu elastycznych wkładów kominowych Alufol oraz korzystne, atrakcyjne ceny. Do ich realizacji wykorzystujemy specjalistyczne, wysokiej jakości materiały i sprzęt, m.in. kamery inspekcyjne.