O Nas

Firma Komin–Max bazuje na tradycji i doświadczeniu kominiarstwa rodzinnego. W swojej pracy łączymy nowoczesne technologie z tradycyjnym kominiarstwem. Oferujemy pełen zakres usług polegający na przeglądach urządzeń grzewczych i ciągów kominowych, a także na ich udrażnianiu
i modernizacji. Świadczymy również usługi doradcze dotyczące modernizacji cieplnej budynków, poprawy wydajności urządzeń już istniejących, a także doradztwo na etapie planowania nowych budynków. Pełen zakres naszych usług znajdziecie Państwo w zakładce „Usługi”.

Nasza firma jest członkiem Krajowej Izby Kominiarskiej. Autoryzowane przeglądy urządzeń grzewczych i ciągów kominowych wymagane są przez przepisy prawa budowlanego i gwarantują ich bezpieczne użytkowanie.

Obszarem naszej działalności jest teren województwa małopolskiego, świętokrzyskiego  i wschodniej części województwa śląskiego. W miarę zapotrzebowania wykonujemy też usługi na terenie całej Polski. Współpracujemy zarówno z podmiotami prywatnymi, jak i z instytucjami użyteczności publicznej.

Dbałość o czyste powietrze a jednocześnie potrzeba utrzymania komfortu cieplnego w budynkach mieszkalnych i przemysłowych znalazły się w centrum opinii publicznej, ekip rządzących poszczególnych krajów a takze organów decyzyjno-prawodawczych Unii Europejskiej. Na przestrzeni ostatnich 25 lat zapotrzebowanie energetyczne na ogrzanie 1 m2 mieszkania zmniejszyło się 4-5 krotnie. Składają się na to dwa faktory: troska o środowisko a także rosnące ceny energii zmuszające użytkowników do oszczędności.

Działalność naszej firmy wpisuje się w tę koncepcję. Regularne kontrole instalacji grzewczo- kominowych obniżają koszty eksploatacji  tych urządzeń, przy jednoczesnym zmniejszeniu emisji i wydatków na materiały opałowe. Katastrofalne zmiany klimatu i rosnące zanieczyszczenie powietrza jest rezultatem w stopniowym przechodzeniu na odnawialne źródła energii.  Nasza firma identyfikuje się z ideą wykorzystania energii z odnawialnych źródeł i w najbliższej przyszłości  zamierza zwiększyć paletę usług o instalację paneli termowoltaicznych, pomp ciepła oraz systemów wentylacji mechanicznej (rekuperatorów), znacząco zmniejszających straty ciepła powodowane wentylacją budynków.