Przegląd kominiarski

Profesjonalna kontrola kominiarska to nie tylko formalność, lecz główna zasada bezpieczeństwa, zapobiega zaczadzeniom, pożarom, spełniając jeden z podstawowych warunków ubezpieczenia domu.

Czyszczenie przewodów w przypadku kominów dymowych polega na usunięciu zanieczyszczeń osadzających się na ściankach komina, takich jak sadza i smoła. Natomiast jeśli chodzi o przewody spalinowe i wentylacyjne, należy oczyścić je z pajęczyn i ptasich gniazd, które blokują przekrój komina. Wszelkie zanieczyszczenia kieruje się w dół i usuwa z komina poprzez otwór rewizyjno-wyczystny. Oprócz pożarów, nieprawidłowa eksploatacja przewodów kominowych grozi także zatruciem tlenkiem węgla, popularnie zwanym czadem.

Zajmujemy się przeprowadzaniem profesjonalnych przeglądów kominiarskich. Szczegółowo kontrolujemy drożność przewodów kominowych, mierzymy ich wydajność oraz sprawdzamy system odprowadzania spalin pod względem bezpieczeństwa i zgodności z przepisami Prawa Budowlanego.

Każdy przegląd kominiarski jest przeprowadzany z wysoką starannością i dokładnością. Po jego wykonaniu, wystawiamy Protokół Przeglądu Kominiarskiego w formacie A4 – jedyną formę dokumentu akceptowaną przez towarzystwa ubezpieczeniowe.

Działamy na terenie:

Kraków – Jędrzejów – Miechów – Katowice – Olkusz – Wieliczka – Myślenice – Bochnia – Sędziszów – Wolbrom – Szczekociny – Kazimierz – Kielce