Usługi kominiarskie – Kraków i okolice

Świadczymy profesjonalne i kompleksowe usługi kominiarskie w Krakowie i okolicznych miejscowościach. Nasze wieloletnie doświadczenie i zdobyte przez ten czas kwalifikacje zapewniają rzetelne i skuteczne zrealizowanie każdej usługi. W nagłych przypadkach oferujemy Pogotowie Kominiarskie całodobowe. Kominiarz Kraków tylko z Komin-Max.

I. Czyszczenie komina. Kominiarz Kraków

Wyczyszczony przewód kominowy nie tylko poprawia ciąg i zapewnia lepszą pracę kotła, ale również wpływa pozytywnie na nasze bezpieczeństwo. Nagromadzenie się nadmiernej ilości sadzy może doprowadzić do jej zapłonu, co może przynieść katastrofalne skutki. Usuwamy sadzę, smołę, pyły i innego rodzaju zanieczyszczenia. Skuteczne czyszczenie komina przy pomocy odpowiednich narzędzi wpływa znacząco na bezpieczeństwo budynku i jego mieszkańców.

II. Naprawa komina

Po efektywnym wyczyszczeniu, wykonujemy naprawę komina metodą szlamowania. Polega ona na dokładnym pokryciu przewodu kominowego specjalną masą żaroodporną, wpływającą na funkcjonalność i żywotność systemu.

III. Przegląd kominiarski

Zajmujemy się także realizacją okresowych przeglądów kominiarskich w Krakowie i Małopolsce. Kominiarz sprawdza m.in. funkcjonowanie instalacji wentylacyjnej i przewodów kominowych, a po wszystkim wydaje odpowiednie protokoły.

IV. Przegląd gazowy

Przeprowadzamy okresowe przeglądy gazowe w zakresie sprawdzania m.in. drożności i szczelności pieców oraz przewodów instalacji. Są one istotne nie tylko w celu zapewnienia bezpieczeństwa domownikom, ale również w przypadku starania się o kredyt hipoteczny lub odszkodowanie, bowiem banki i towarzystwa ubezpieczeniowe zazwyczaj wymagają regularnego przeprowadzania przeglądów gazowych.

V. Wkłady kominowe

Zajmujemy się montowaniem trwałych i solidnych wkładów kominowych wykonanych z wysokiej jakości materiałów odpornych na uszkodzenia mechaniczne.

VI. Odbiór kominiarski – Kraków i małopolska

Oddając do użytku nową inwestycję – dom jednorodzinny, czy inną nieruchomość potrzebujesz posiadać odbiór kominiarski budynku inaczej zwany „protokół kominiarski” , który może wystawić tylko dyplomowany mistrz kominiarski.

A co jeśli w Twoim domu nie ma tradycyjnego systemu wentylacji grawitacyjnej, a jedynie system wentylacji mechanicznej, np. rekuperacji? Potrzebujesz jeszcze protokół z pomiarów wydajności na każdym anemostacie. Protokół pomiarów powinna wystawić firma, która montowała wentylację mechaniczną. Protokół z pomiarami może wystawić także mistrz kominiarski mający odpowiednie dodatkowe uprawnienia – my je posiadamy.

A co z modernizacją starych budynków? Obowiązują podobne procedury. Jakakolwiek ingerencja w system kominowy wymaga oczyszczenia przed oddaniem go do użytku.

Wykonujemy odbiory kominiarskie dla dowolnego rodzaju obiektów, zarówno prywatnych, jak też użyteczności publicznej. Szczegółowo kontrolujemy m.in. drożność przewodów wentylacyjnych czy też ich stan techniczny na terenie Krakowa i Małopolski.

VII. Opinie kominiarskie

Opinia Kominiarska to dokument wystawiony przez uprawnionego kominiarza po dokonaniu oględzin kominów dymowych, dymowych i wentylacyjnych oraz podłączonych do nich urządzeń. Nasz Mistrz Kominiarstwa przeprowadza dokładne badanie stanu technicznego kominów – ich rodzaju, przekroju i stopnia inwencji. Wykonuje pomiary ciągu kominowego. Sprawdza ilość i rodzaj sprzętu podłączonego do komina. Dokonuje inspekcji kominków i ich akcesoriów, takich jak gzymsy, ławy kominkowe, drzwi i inne. Wydajemy opinie kominiarskie na potrzeby Urzędu Gminy, Wydziału Architektury Miasta Krakowa czy też gazowni.

VIII. Montaż Alufol

Nasza firma oferuje skuteczne i kompleksowe montowanie wkładów Alufol. Zapewniamy pełen profesjonalizm usług montażu elastycznych wkładów kominowych Alufol oraz korzystne, atrakcyjne ceny. Do ich realizacji wykorzystujemy specjalistyczne, wysokiej jakości materiały i sprzęt, m.in. kamery inspekcyjne.

Gdzie Działamy?

W naszej firmie kominiarskiej pracują tylko wykwalifikowani mistrzowie kominiarstwa. Nasze usługi kominiarskie wykonujemy w dzielnicach Krakowa: Barycz, Batowice, Bieńczyce, Bieżanów, Borek Fałęcki, Czyżyny, Dębniki, Jugowice, Kobierzyn, Kosocice, Kostrze, Kurdwanów, Lusina, Łagiewniki, Mistrzejowice, Na Kozłówce, Opatkowice, Piaski Nowe, Płaszów, Podgórze, Prokocim, Przewóz, Pychowice, Rybitwy, Rżąka, Sidzina, Skotniki, Soboniowice, Tyniec, Ruczaj, Wola Duchacka, Wróblowice, Wzgórza Krzesławickie, Zabłocie, Zbydniowice, Złocień.