Usługi kominiarskie – Kraków i okolice

Świadczymy profesjonalne i kompleksowe usługi kominiarskie w Krakowie i okolicznych miejscowościach. Nasze wieloletnie doświadczenie i zdobyte przez ten czas kwalifikacje zapewniają rzetelne i skuteczne zrealizowanie każdej usługi.

I. Czyszczenie komina

Usuwamy sadzę, smołę, pyły i innego rodzaju zanieczyszczenia. Skuteczne czyszczenie komina przy pomocy odpowiednich narzędzi wpływa znacząco na bezpieczeństwo budynku i jego mieszkańców.

II. Naprawa komina

Po efektywnym wyczyszczeniu, wykonujemy naprawę komina metodą szlamowania. Polega ona na dokładnym pokryciu przewodu kominowego specjalną masą żaroodporną, wpływającą na funkcjonalność i żywotność systemu.

III. Przegląd kominiarski

Zajmujemy się także realizacją okresowych przeglądów kominiarskich. Kominiarz sprawdza m.in. funkcjonowanie instalacji wentylacyjnej i przewodów kominowych, a po wszystkim wydaje odpowiednie protokoły.

IV. Przegląd gazowy

Przeprowadzamy okresowe przeglądy gazowe w zakresie sprawdzania m.in. drożności i szczelności pieców oraz przewodów instalacji. Są one istotne nie tylko w celu zapewnienia bezpieczeństwa domownikom, ale również w przypadku starania się o kredyt hipoteczny lub odszkodowanie, bowiem banki i towarzystwa ubezpieczeniowe zazwyczaj wymagają regularnego przeprowadzania przeglądów gazowych.

V. Wkłady kominowe

Zajmujemy się montowaniem trwałych i solidnych wkładów kominowych wykonanych z wysokiej jakości materiałów odpornych na uszkodzenia mechaniczne.

VI. Odbiór kominiarski

Wykonujemy odbiory kominiarskie dla dowolnego rodzaju obiektów, zarówno prywatnych, jak też użyteczności publicznej. Szczegółowo kontrolujemy m.in. drożność przewodów wentylacyjnych czy też ich stan techniczny.

VII. Opinie kominiarskie

Wydajemy opinie kominiarskie na potrzeby Urzędu Gminy, Wydziału Architektury Miasta Krakowa czy też gazowni.