Szlamowanie komina

Metoda uszczelniania masą żaroodporną jest alternatywą dla wkładów ze stali żaroodpornej tzw. wkładek. Doszczelniamy każdy przewód, przede wszystkim tam gdzie nie można lub są trudności z włożeniem wkładu kominowego.

Metoda nazywana szlamowaniem nie zawęża średnicy przewodu kominowego oraz po wyschnięciu tworzy twardą powierzchnie która jest odporna na wszelkie niekorzystne warunku panujące w kominie. Doszczelnianie na mokro jest około 50% tańsze niż wkład kominowy. Masę żaroodporną stosuje się w przypadku pieców CO (węgiel, drewno, pelet) oraz kominków.

Przed przystąpieniem do nanoszenia masy ceramicznej w pierwszej kolejności przeprowadzamy inspekcje za pomocą kamery kominowej aby sprawdzić stan przewodu.

Następnie przewód jest czyszczony mechanicznie aby przygotować przewód do zabiegu szlamowania. Szlamowanie odbywa się mechanicznie przez wprowadzanie specjalnego profilu od dołu przewodu, natomiast masa jest podawana od góry i wcierana stopniowo wyciągając profil ku górze specjalną maszyną ustawioną na kominie. W ten sposób wszystkie nieszczelności w kominie zostają doszczelnione, a przewód przybiera kształt tuby o jednolitych równych ściankach.

Średnica komina jest jedynie nieznacznie zawężona około 3-4mm jest to bardzo duży plus w przypadku kominów o małej średnicy. Polecamy szlamowanie jako metodę na naprawę uszkodzonego przewodu ponieważ jego największą zaletą, poza bardzo atrakcyjną ceną względem innych metod naprawy przewodu, jest wytrzymałość.

Komin poddany szlamowaniu może pracować przez wiele kolejnych lat, a przeprowadzanie całej operacji nie ingeruje w wygląd, ani konstrukcje budynku. Ponadto przewód po zabiegu szlamowania jest bardziej odporny na przypadki zatykania się bądź nadmiernego osadzania sadzy za sprawą gładkiej powierzchni powstałej po szlamowaniu.

Naprawa Komina

Firma Komin-Max wykonuje kompleksowe naprawy kominów. Nasze wieloletnie doświadczenie i umiejętności gwarantują w pełni profesjonalną i skuteczną realizację zleceń.

Każda naprawa komina realizowana przez naszą firmę jest wykonywana zgodnie z obowiązującymi zasadami i przy użyciu wysokiej jakości materiałów. Zazwyczaj naprawiamy przewody poprzez ich szlamowanie za pomocą wytrzymałej masy żaroodpornej. Dzięki temu zabiegowi komin zachowuje swój estetyczny wygląd, a dodatkowo jest bardziej odporny na zatykanie czy nadmierne osadzanie się sadzy.

Działamy na terenie:

Kraków – Jędrzejów – Miechów – Olkusz – Wieliczka – Myślenice – Bochnia – Sędziszów – Wolbrom – Szczekociny – Kazimierza Wielka – Kielce