Ławy kominiarskie – czy stosować?

Dla większości z nas czyszczenie komina polega na profesjonalnym wejściu na dach, np. udrażnianiu komina. Jednak nie wszyscy zastanawiają się, czy bezpieczne wykonywanie takich prac wymaga użycia różnego rodzaju akcesoriów i narzędzi. Mowa tutaj także o ławkach z kominami, które są niezbędne przy świadczeniu usług kominiarskich. Czym są, w jakim celu i kto je ubezpieczy?

Do czego kominiarz wykorzystuje ławy kominiarskie?

Często zdarza się, że przed wykonaniem usługi odblokowywania komina pytamy klientów, którzy kontaktują się z naszym zakładem kominiarskim w Białymstoku, czy ich dach jest wyposażony w ławkę do zamiatania. Jest to niezwykle ważne, ponieważ dzięki nim kominiarze mają bezpośredni dostęp do komina, komina czy innych elementów. Za ich pomocą fachowiec może wykonać kontrolę bezpieczeństwa lub wykonać inną usługę, a w połączeniu ze stopniami zapewniają bezpieczeństwo pracy.

Należy również pamiętać, że zgodnie z polskim prawem kominiarki muszą być instalowane na wszystkich dachach o nachyleniu większym niż 25%, a także na dachach wykonanych z materiałów kruchych. Jednak w miarę możliwości dobrze byłoby mieć ławki na każdym dachu, gdyż znacząco wpływają one na komfort i bezpieczeństwo pracy kominiarskiej.

Zobacz Inne Aktualności