Wkłady kominowe – wszystko co musisz wiedzieć

wkłady kominowe - wszystko co musisz wiedzieć

Choć na dachu każdego domu widzimy komin i wciąż słyszymy o tym , że ktoś wymienia kocioł centralnego ogrzewania, niewiele osób zdaje sobie sprawę, z tego, jak ważnym elementem są wkłady kominowe. Co warto wiedzieć na ich temat? Poniżej kilka informacji.

Wkład kominowy – co to?

Wkłady kominowe przede wszystkim mają uszczelniać przewód kominowy. Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, że nieszczelny, źle skonstruowany komin, może być przyczyną wybuchu i wielkiej tragedii. Niezwykle istotne więc, aby wkład był wykonany z porządnych materiałów, w 100% dostosowany do rodzaju kotła i wielkości komina.

To właśnie wkład zabezpiecza komin przed działaniem spalin, zamakaniem, zawilgoceniem, a co za tym idzie, przedłuża żywotność komina i zapewnia bezpieczeństwo użytkownikom danego obiektu.

Wkład kominowy a kocioł kondensacyjny

Piece kondensacyjne są bardzo popularne, dlatego powiemy kilka zdań na ich temat oraz, rzecz jasna, na temat wkładów kominowych.Kocioł kondensacyjny pozwala zmniejszyć koszty ogrzewania, ponieważ odzyskuje on ciepło z pary wodnej, które w przypadku tradycyjnych kotłów odprowadzane jest na zewnątrz. Ważne, aby pamiętać, że gdy zdecydujemy się na zakup kotła kondensacyjnego musimy zamontować wkład ze stali kwasoodpornej. Woda ma kwaśny odczyn – wkład ze stali kwasoodpornej zapewni odpowiednią ochronę i uniemożliwi zawilgocenie ściany.

Zakończenie

Wkłady kominowe są bardzo ważnym elementem zarówno w przypadku budownictwa przemysłowego, jak i podczas budowy domów i mieszkań. Jeśli będziemy chcieli zakupić taki wkład, pamiętajmy, że musi być on dostosowany do średnicy komina oraz rodzaju kotła . Jeśli nie będziemy pewni swojej decyzji, poprośmy o pomoc specjalistów.

Sprawdź naszą ofertę

Zobacz Inne Aktualności

Fakty o czadzie

Czad jest nazywany „cichym zabójcą” nie bez powodu, ponieważ w przypadkach, gdy jest silnie skoncentrowany w powietrzu, śmierć może nastąpić w ciągu kilku minut. Co

Czytaj więcej »

Uprawnienia Kominiarza

Aby zostać kominiarzem, potrzebujesz nie tylko dobrego zdrowia, sumienności, odpowiedzialności i braku zawrotów głowy, ale także określonych uprawnień. Z naszego postu dowiesz się, jak je

Czytaj więcej »