Wkłady kominowe – wszystko co musisz wiedzieć

wkłady kominowe - wszystko co musisz wiedzieć

Choć na dachu każdego domu widzimy komin i wciąż słyszymy o tym , że ktoś wymienia kocioł centralnego ogrzewania, niewiele osób zdaje sobie sprawę, z tego, jak ważnym elementem są wkłady kominowe. Co warto wiedzieć na ich temat? Poniżej kilka informacji.

Wkład kominowy – co to?

Wkłady kominowe przede wszystkim mają uszczelniać przewód kominowy. Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, że nieszczelny, źle skonstruowany komin, może być przyczyną wybuchu i wielkiej tragedii. Niezwykle istotne więc, aby wkład był wykonany z porządnych materiałów, w 100% dostosowany do rodzaju kotła i wielkości komina.

To właśnie wkład zabezpiecza komin przed działaniem spalin, zamakaniem, zawilgoceniem, a co za tym idzie, przedłuża żywotność komina i zapewnia bezpieczeństwo użytkownikom danego obiektu.

Wkład kominowy a kocioł kondensacyjny

Piece kondensacyjne są bardzo popularne, dlatego powiemy kilka zdań na ich temat oraz, rzecz jasna, na temat wkładów kominowych.Kocioł kondensacyjny pozwala zmniejszyć koszty ogrzewania, ponieważ odzyskuje on ciepło z pary wodnej, które w przypadku tradycyjnych kotłów odprowadzane jest na zewnątrz. Ważne, aby pamiętać, że gdy zdecydujemy się na zakup kotła kondensacyjnego musimy zamontować wkład ze stali kwasoodpornej. Woda ma kwaśny odczyn – wkład ze stali kwasoodpornej zapewni odpowiednią ochronę i uniemożliwi zawilgocenie ściany.

Zakończenie

Wkłady kominowe są bardzo ważnym elementem zarówno w przypadku budownictwa przemysłowego, jak i podczas budowy domów i mieszkań. Jeśli będziemy chcieli zakupić taki wkład, pamiętajmy, że musi być on dostosowany do średnicy komina oraz rodzaju kotła . Jeśli nie będziemy pewni swojej decyzji, poprośmy o pomoc specjalistów.

Sprawdź naszą ofertę

Zobacz Inne Aktualności

Dbajmy o kominy

Przepisy prawa budowlanego( Art. 62 ust. 1 ) regulują obowiązek przeglądu  przewodów kominowych: dymowych, spalinowych i wentylacyjnych. Przeglądu takiego może dokonać osoba posiadająca stosowne uprawnienia-

Czytaj więcej »
Kominiarz Kraków Olkusz

Praktyczne rady dla każdego

Pamiętaj o obowiązku okresowej kontroli i czyszczenia komina przez osobę posiadającą odpowiednie uprawnienia kominiarskie Zlecaj czyszczenie komina dymowego – co najmniej raz na 3 miesiące

Czytaj więcej »