Czym jest opinia kominiarska?

opinia kominiarska opinia kominiarska Częstochowa

Każdy z nas niejednokrotnie korzystał z pomocy kominiarza, ale niewiele osób wie, czym jest opinia kominiarska, co powinna zawierać i dlaczego jest tak istotna – właśnie tę kwestię dziś wyjaśnimy. Zachęcamy do lektury!

Kilka słów o opinii kominiarskiej

Drożne i szczelne przewody kominowe to niezmiernie istotna kwestia, której zaniedbanie może doprowadzić do tragedii –do pomieszczeń może dostać się czad, który, jak wiadomo jest trujący.Nieprawidłowości mogą też spowodować wybuch, a w konsekwencji pożar. Warto więc, a nawet trzeba, regularnie sprawdzać stan przewodów, a tym samym zapewnić bezpieczeństwo sobie i domownikom.

Jakie informacje znajdują się w opinii kominiarskiej

Opinia dostarcza wielu informacji na temat przewodów kominowych– przeprowadzana jest dokładna kontrola drożności oraz stanu technicznego przewodów. Sprawdzany jest też stan komina – mistrz kominiarski powinien przeprowadzić pomiary ciągu kominowego. Ważną kwestią jest też sprawdzenie liczby i rodzaju urządzeń, które zostały podłączone do przewodów kominowych.

Ważna jest też kontrola samego komina oraz elementów, takich jak nasady kominowe, ławy kominowe, drzwiczki i inne. Powinna być również sprawdzana wentylacja.

To tylko nieliczne z bardzo istotnych kwestii, których kontrola wykaże wszelkie nieprawidłowości i dzięki, której będziemy mogli usunąć wszelkie usterki.

Kiedy opinia kominiarska może być niezbędna?

Opinia kominiarska musi być przeprowadzona w przypadku nowych obiektów, które mają być oddane do użytku, wiele osób decyduje się na to również w przypadku sprzedaży bądź kupna domu. Warto też skorzystać z takiej usługi, gdy do przewodów kominowych zostanie podłączone nowe urządzenie.

Kto może sporządzić opinię kominiarską?

Taką opinię może oczywiście sporządzić doświadczony kominiarz, mający odpowiednie umiejętności oraz wiedzę. Warto pamiętać o tej kwestii oraz o tym, że niesprawny przewód kominowy może zagrażać naszemu bezpieczeństwu.

Szlamowanie komina dostępne w naszej ofercie.

Zobacz Inne Aktualności

stalowe kominy przepisy budowlane

Kominy stalowe

Jeżeli w domu nie ma komina murowanego, konieczne jest zastosowanie nieco innego rozwiązania, które pełni tę samą funkcję i jest bezpiecznym sposobem na eliminację emisji

Czytaj więcej »